BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

S.Vaitiekūnas: Ars Politica - Ars Magica

Kaip ir žadėjau, apžvelgsiu šiuo metu (turiu galvoje artėjančius rinkimus) aktualų projektą “Politikavimas nuo bačkos - in vino veritas”, kuriame 225 litrų vyno bačkos tapo tūkstančius kainuojančiais meno kūriniais.

Pirmiausia turiu pristatyti daugiausia patirties politinėse satyrose turintį menininką Saulių Vaitiekūną.

2002 m. prezidento rinkimams Vaitiekūnas skyrė darbą Šv. rinkimų dienos sapnas. Priminsiu, jog apkaltos būdu iš pareigų pašalintas prezidentas R.Paksas turėjo fantastinį šeimos portretą, kaip ir kiti Palangos suvenyrai, išpildytą gintarais.


2003 m. Kalėdoms Vaitiekūnas parengė sveikinimą-eglutę naikintuvo MiG-25 pavidalu.


2004 m. rinkimus, kuriuose daugumą laimėjo Darbo partija, paženklino instaliacija “3 000 000″, kuriai panaudota 40 kg ledų ir musgaudžiai su tūkstančiais prilipusių musių.

Bačkų projekte Vaitiekūnas buvo itin produktyvus - ir rinkimams paruošė net 4 bačkas. Jau nekalbant apie tai, jog pateisindamas savo bačkų ciklo pavadinimą “Ars politica - Ars Magica” (liet. Politikos menas - Magijos menas), menininkas į parodos atidarymą “Gero vyno parduotuvėje” nelyginant koks magijos teatro konferansje atvyko su fraku ir cilindru.

„Daugeliui politikos neūžaugų bačka yra vienintelė priemonė savijautai pagerinti, tuomet jie bent jau ūgiu tampa panašūs į tuos, kuriuos veržiasi atstovauti. Be to, prieš rinkimus žarstomi politikų pažadai sudaro įspūdį, jog jų autoriai turi antgamtinių galių, kadangi sveiku protu neįmanoma suvokti, kokiu būdu žmonės šiuos savo pažadus gali įvykdyti“, - savo požiūrį į politiką atskleidžia skulptorius.

Pirmoji su perforuotomis skylėmis bačka, aprūpinta lygiai tokiais pat skylėtais kibirais, parodos atdarymo metu buvo įkainota 5000 Lt.

Nuo Vaitiekūno, žinoma, kliuvo ir konkretiems politikams. Ką ironizuoja 10 000 Lt įvertinta bačka su propeleriu, šluota ir raudonais batais turbūt aiškinti nereikia.

Kitoje tokios pat vertės bačkoje yra integruotos 6 atskiros plieninės talpos, į kurias galima įpilti skirtingus gėrimus ir taip pralinksminti svečius. Atidarymo metu į šias talpas, prisiminus antrąją posakio “In vino - veritas, in aqua sanitas” dalį, buvo įpiltas gėlas ir “ugninis” vanduo. Kas kam kliuvo - svečiai suprato tik pauostę gėrimą taurėse.

Paskutinei bačkai menininkas pasirinko metaforiškas veršiukų maitinimo agregatų “soskes”.

Vakaro metu vykusio aukciono metu nė vienas kūrinys nebuvo įsigytas, tačiau net jei norinčių atsirastų dabar, menininkas nebežada taikyti tokių patrauklių kaip parodos atidaryme kainų.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. troy:

    Valio Vaitiekūnui

  2. super ((: labai pralinksmino

Rašyti komentarą

Privaloteprisijungti, kad galėtumėte parašyti komentarą.