BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nuo Bartkaus iki Kempino, nuo Vilniaus iki Venecijos


balsas.lt foto iš 2007 parodos ŠMC

Apie Ray Bartkaus “Klastotes” tyčia nepasakosiu ir virtualaus turo nedarysiu - tai tikrai reikia pamatyti/išbandyti savomis akimis. Ir tą galima padaryti net iki spalio 25 d.

Parodoje vakar buvo išties daug VIPų - faktas, Bartkus auditoriją turi.

Kita naujiena, kad Lietuvoje kaip tik lankosi kaip ir Bartkus Niujorke gyvenantis ir lietuviams mažiau pažįstamas, tačiau vienas iš 25 ateities menininkų, kuriuos žurnalas “Art Review Magazine” rekomenduoja pamatyti - Žilvinas Kempinas, kuris Lietuvą atstovaus kitais metais vyksiančioje Venecijos bienalėje.


balsas.lt foto iš 2007 parodos ŠMC

Teko girdėti, kad spalį jau bus apžiūrimos vietos, kuriose galėtų įsikurti Kempino ekspozicija. Ir joje - vienintelis kūrinys -  beveik 3 m skersmens ir virš 25 m ilgio “Tūba” iš įtemptų vaizdo juostelių.


Įtariu, kad kai kas burbuliuos - kaip tai susiję su Lietuvos reprezentacija.

Tačiau pats  Ž.Kempinas sako, kad „TŪBA” nieko nereprezentuoja, nemėgdžioja, nesimbolizuoja, nepasakoja, tačiau veikia kaip grynai jutiminis instrumentas - žmonių judėjimas, jų atspindžiai ir naujas erdvės pojūtis užbaigia šią radikaliai tuščiavidurę kompoziciją.

Tai, kaip visa tai atrodo, galima pamatyti čia.

Džiaugiuosi, kad Lietuvos kultūros institucijų atstovai peržengė provincialų tiesmukiškos savireprezentacijos kompleksą ir pasirinko labai kosmopolitišką projektą.

Ž.Kempino darbai nuo spalio 31 iki sausio 25 bus pristatomi ir vienoje prestižiškiausių Europoje šiuolaikinio meno erdvių - Vienos Kunsthallėje.

Priminsiu, kad 2007 m. Lietuvą Venecijos bienalėje atstovavo Gediminas ir Nomeda Urbonai su “Villa Lituania” projektu.

Lietuva Venecijos bienalėje dalyvauja nuo 1999
m. Festivalyje savo kūrybą jau pristatė Mindaugas
Navakas bei Eglė Rakauskaitė, Deimantas Narkevičius, Paulius ir Svajonė
Stanikai ir Jonas Mekas.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Privaloteprisijungti, kad galėtumėte parašyti komentarą.